Kaymakam CANPOLAT, yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK' e "Başöğretmen" unvanının veriliş tarihi olan "24 Kasım Öğretmenler Gününü" kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.İnsanları diğer varlıklardan farklı ve üstün kılan temel vasıflarından birisi öğrenebilen ve öğretebilen bir varlık olmasıdır. Öğrenme ve öğretme sürecinde ise en önemli görevi yerine getiren öğretmenler dünyanın en kutsal mesleğini icra etmektedirler.
Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün"Öğretmenler; yeni nesli, Cumhuriyetin fedakâr öğretmen ve eğitimcileri sizler yetiştireceksiniz, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır." sözleri, Türk öğretmenine duyduğu güvenini ve beklentiyi ifade etmektedir. Bu sorumlulukla çağdaş uygarlığa ulaşmada kendilerine büyük görevler düşen öğretmenlerimiz, Türkiye Cumhuriyeti'ni ve Türk Milletinin bağımsızlığını sonsuza kadar savunacak ve yaşatacak nesilleri yetiştirmek için, her türlü fedakârlıkta bulunmaya devam edeceklerdir. Dünyadaki en onurlu mesleklerin başında olan öğretmenlik; emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli bir meslektir. Öğretmenlerimizin emek ve fedakarlıklarıyla ülkemiz, dünya ölçeğinde her alanda kalkınmış ve gelişmiş bir dünya devleti haline gelecektir.
Bu duygu ve düşüncelerle;büyük bir gayret ve özveri ile geleceğimizin teminatı sevgili çocuklarımıza rehberlik eden kıymetli öğretmenlerimizin bu anlamlı gününü kutluyor, ebediyete intikal etmiş bütün öğretmen ve eğitimcilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.